Prírodné oleje v starostlivosti o pokožku | NiKEL Cosmetics SK & CZ

Doprava zadarmo pre objednávky nad 300 €
Prírodné oleje v starostlivosti o pokožku
Ak ste výhody olejov v starostlivosti o pokožku ešte nezažili, je načase začleniť ich do svojej kozmetickej rutiny. Oleje používame v starostlivosti o tvár, aby sme obnovili prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a tým udržali vlhkosť v jej hlbokých vrstvách a chránili pokožku pred škodlivými účinkami znečisteného prostredia.

Často v dôsledku nedostatočnej starostlivosti alebo vonkajších vplyvov môže dôjsť k poškodeniu povrchovej vrstvy kože. Týmito látkami, ktoré sú pre oči neviditeľné, pokožka stráca vlhkosť, stáva sa suchou, citlivou a náchylnou na vrásky. Vďaka významnej funkcii obnovenia povrchovej vrstvy pokožky budú rastlinné oleje chrániť pokožku pred škodlivými účinkami životného prostredia a podľa typu pokožku ju upokoja a dodajú jej ďalšie antioxidanty a vitamíny a zvýšia jej vitalitu.

Oleje na starostlivosť o pokožku zvyčajne pozostávajú z rastlinných olejov získaných lisovaním semien, kvetov alebo plodov rastlín a éterických olejov, ktoré sú koncentrovaným extraktom získaným z aromatického rastlinného materiálu destiláciou alebo parou. V závislosti od obsahu mastných kyselín, antioxidantov, vitamínov, protizápalových, antimikrobiálnych a hydratačných vlastností sú oba typy olejov pre pokožku mimoriadne prospešné.

Mali by sa používať pleťové oleje?

Áno. Oleje na starostlivosť o tvár zlepšia stav každého typu pokožky. Prírodné rastlinné oleje a esencie neupchávajú póry a sú vhodné na starostlivosť o suchú pleť a na starostlivosť o mastnú, citlivú alebo poškodenú pokožku.

Sú pre vás oleje dobrou voľbou?

Áno. Ak je vaša pokožka suchá, dehydratovaná a napnutá, rastlinné oleje obnovia jej prirodzenú ochrannú vrstvu zadržaním vlhkosti v jej hlbokých vrstvách.

Mali by sa oleje používať na starostlivosť o mastnú pleť alebo pleť so sklonom k ​​rozšíreným pórom a akné?

Áno. Kvôli nedostatočnej starostlivosti môže byť mastná pokožka niekedy povrchovo suchá, dokonca až lupinatá. Aby sa obnovila povrchová ochranná vrstva pokožky a zabránilo sa strate vlhkosti, mali by sa do starostlivosti o mastnú pleť zahrnúť aj oleje, bez strachu, že na vašej pokožke zanechajú mastné stopy. Za studena lisované oleje, ktoré sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, ako je pupalkový olej alebo mučenkový olej, jemne otvoria póry, vyčistia ich a upokoja mastnú pokožku.

Ako používať oleje v starostlivosti o tvár?

Môžete ich použiť samostatne alebo ako podklad pre váš obľúbený krém. Dajte si pár kvapiek oleja na dlaň, potierajte ju, aby sa zahriala. Priložte teplé dlane na tvár, zhlboka sa nadýchnite blahodarnej vône a následne teplý olej jemne naneste na čistú pokožku tváre, krku a dekoltu. Ak chcete zvýšiť hydratačný alebo anti-aging efekt, naneste si po oleji na tvár obľúbený krém. A vychutnajte si neuveriteľnú sviežosť a žiarivosť vašej pokožky.

My v NiKEL sme fanúšikmi pleťových olejov, a preto sme si vyrobili vlastný!

Olej z divokých ruží - 100% prírodný koncentrát pre suchú pokožku s BIO divou ružou, jojobou, avokádom a vitamínom E z pšeničných klíčkov. Viditeľne redukuje vrásky a jemné linky, oneskoruje ich tvorbu, omladzuje.

Pupalkový olej - 100% prírodný koncentrát pre dehydratovanú pokožku s BIO pupalkou, mučenkou, jojobou, sladkým pomarančom, rozmarínom a vitamínom E z pšeničných klíčkov. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný na starostlivosť o suchú a mastnú pokožku!

BIO Elixír zo slamienky - 100% prírodný elixír éterických olejov zo slamienky, mandarínky, pomaranča a za studena lisovaných rastlinných olejov z jojoby, mučenky a olív, prírodného vitamínu E a beta karoténu, pre žiarivú a obnovenú pleť! Pred použitím krému jemne naneste niekoľko kvapiek tohto božského koncentrátu na tvár.

Elixír proti vráskam - 100% prírodný koncentrát za studena lisovaných olejov z jojobových semiačok, mučenky, slnečnice, panenskej olivy, sladkých mandlí, nechtíka a ľubovníka bodkovaného, ​​nemiešanej esencie, sladkého pomaranča, myrty a mandarínky a prírodného vitamínu E z klíčkov pšenice. Iba pár kvapiek tohto bylinného koncentrátu pre krásu a mladosť vašej pokožky! Aplikujte ho pred krémom, pre maximálny efekt starostlivosti!

Päť tipov na krásu
začnime v januári