Kalendár krásy: 11. Neobyčajný citrón | NiKEL Cosmetics SK & CZ

Doprava zadarmo pre objednávky nad 300 €
Kalendár krásy: 11. Neobyčajný citrón
Potravina s najdlhším zoznamom pozitívnych účinkov na náš organizmus!

Citrón je dobrý pre naše telo od hlavy až po päty. Neurobíte chybu, ak si to v živote poviete a budete to aplikovať, pretože takmer neexistuje žiadna časť nášho tela – zvonka aj zvnútra – na ktorú by citrón nemal pozitívny vplyv. V tomto ročnom období je obzvlášť dôležité, aby citrón zvyšoval imunitu – jeho kyslosť odpudzuje škodlivé baktérie a priťahuje baktérie prospešné pre náš tráviaci systém. Hoci má kyslú chuť, citrón je v skutočnosti zásaditý a prispieva k zníženiu prekyslenia organizmu, čo je pre zdravie mimoriadne dôležité. Citrón posilňuje mikrocirkuláciu a pevnosť pokožky, regeneruje pokožku, redukuje celulitídu. Nie je zanedbateľné, že pri únave dvíha energiu. Okrem bežného citrónového čaju existuje množstvo spôsobov, ako ho použiť a kedy. Tu sú nejaké návrhy


Pohár vody s citrónom

Každé ráno vypite pohár vody, v ktorej ste vytlačili jeden citrón. Môžete použiť obyčajnú vodu z vodovodu (najskôr nechajte vodu krátko tiecť). Citrón detoxikuje organizmus, priaznivo pôsobí na pokožku, stimuluje mozog a tráviaci systém, pomáha zbaviť sa nadbytočných kilogramov.


Esenciálny olej do difuzéra alebo aromalampy

Čoraz viac sa hovorí o tom, že udržiavanie vlhkosti slizníc je jednou z najdôležitejších metód obrany tela pred infekciami. Práve citrónový esenciálny olej je dôležitý, pretože má antivírusové účinky. Okrem toho zlepšuje koncentráciu a zvyšuje energiu.


Starostlivosť a zdravotné produkty

Citrón je prirodzenou zložkou mnohých produktov starostlivosti od NiKEL, ako je Royal Body Telové mlieko s materskou kašičkou, pre žiarivú a hladkú pokožku je tu Anticelulitídový olej, ktorý je 100 percentne prírodný a bez konzervantov, Olej na krvný obeh a kapiláry s obsahom BIO mandlí, lieskových orieškov a jojoba, bohatá na esenciu rozmarínu, citrónu a ihličia, na zlepšenie krvného obehu a posilnenie elasticity kapilár.


Prírodný čistiaci prostriedok

Citrón je úplne prírodný a mimoriadne účinný prostriedok na čistenie kuchynských spotrebičov a pracovných plôch, kúpeľní, dezinfekciu dosiek na krájanie, odstraňovanie vodného kameňa, škvŕn, nepríjemných pachov...

Kalendár krásy: 10. Gaštanové jesenné hody
Jediný oriešok, ktorý obsahuje vitamín C, voňavý gaštan, je pomerne spoľahlivým znakom toho, že prišiel október