Kalenár krásy: 3. Boj s celulitídou | NiKEL Cosmetics SK & CZ

Doprava zadarmo pre objednávky nad 300 €
Kalenár krásy: 3. Boj s celulitídou
Začiatok roka využime na osvojenie si návykov na redukciu celulitídy.

Ak ste doteraz dodržiavali naše pokyny z kalendára krásy a zdravia NiKEL, podnikli ste prvé tri kroky v januári (detoxikácia, pohyb a pohár vody s citrónom), vo februári sa stali zvyčajným domácim rituálom peeling a maska. Pri osvojovaní nových návykov je dôležité postupovať postupne, krok za krokom. Vždy sa ukáže, že namiesto jedného veľkého je dobré urobiť niekoľko malých, ale významných krokov. A samozrejme, byť dôsledný pri ich implementácii. Marec môže byť mesiacom, v ktorom zasadíte celulitíde tri silné rany.


Krok 1: Hypotoxická strava

Je to strava, ktorá odstraňuje škodlivé látky z tela. Je vám jasné, že ani najprísnejšia diéta na chudnutie nepomôže pri redukcii celulitídy. To znamená, že musíme nájsť spôsob, ako zabrániť zadržiavaniu škodlivých látok v tele. Telo sa čistí správnym vylučovaním škodlivých látok obličkami, stolicou a pokožkou (zvyšujte množstvo moču, predchádzajte zápche, aktivujte potenie). Hypotoxická strava nie je čarovný vzorec, ale súbor návykov, ktoré podporia vylučovanie škodlivých látok z tela.


Krok 2: tekutina

Mnoho ľudí sa často pýta, prečo je dôležité piť veľa tekutín na zníženie celulitídy, že to je nelogické, pretože jednou z definícií celulitídy je hromadenie prebytočnej tekutiny? Prečo musím piť tekutiny, ak je mojím problémom nadmerné množstvo tekutín? Odpoveď je jednoduchá - čím viac tekutín vypijeme, tým viac ich budeme vylučovať a s nimi aj škodlivé látky z tela. Telo je obličkami očistené od škodlivých látok. Veľmi jednoduché - zvýšením množstva moču stimulujeme očistu tela. Možné sú bylinné a iné čaje, najmä púpava lekárska, žihľava ..., ktoré pomáhajú očistiť telo a samozrejme pomáha aj pohár vody s citrónom - rituál, ktorý ste prijali v januári.


Krok 3: Pravidelnosť postupu

Ak ste si dali tú námahu a podnikli prvý a druhý krok, navyše máte svoj obľúbený produkt proti celulitíde NiKEL - oprávnene si kladiete otázku - kedy môžeme očakávať výsledok? Možno sa vám spočiatku nebude páčiť odpoveď, ale - nebudeme klamať. Neexistuje žiadne magické riešenie, ani magická príprava. Najčarovnejšia a najdôležitejšia vec je - pravidelnosť postupu! To znamená nasledovné: pravidelne, ráno a večer, najmenej dva mesiace nanášajte krém proti celulitíde na miesta postihnuté celulitídou. Masírujte, aj keď produkt hovorí, že masáž nie je potrebná. Zahrejete pokožku, zlepšíte cirkuláciu povrchu a zlepšíte prísun kyslíka. Raz týždenne odlupujte povrch pokožky postihnutej celulitídou. Našťastie ste si zvyk peelingu osvojili vo februári. Odstránením odumretých buniek z povrchu pokožky aktívne zložky krému ľahšie preniknú do hlbokých vrstiev pokožky.

Prírodné oleje v starostlivosti o pokožku
Ak ste výhody olejov v starostlivosti o pokožku ešte nezažili, je načase začleniť ich do svojej kozmetickej rutiny. Oleje používame v starostlivosti o tvár, aby sme obnovili prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a tým udržali vlhkosť v jej hlbokých vrstvách a chránili pokožku pred škodlivými účinkami znečisteného prostredia.