Kalendár krásy: 6. Starostlivosť o päty a chodidlá | NiKEL Cosmetics SK & CZ

Doprava zadarmo pre objednávky nad 300 €
Kalendár krásy: 6. Starostlivosť o päty a chodidlá
Rovnako ako ruky, ktoré nás svojím spôsobom vyjadrujú, sú krásne, upravené nohy a chodidlá dôležité pre zdravie, ale aj pre váš pocit pohodlia a atraktívny vzhľad.

More, slnko a pláž sú asi prvé, na čo si spomenieme, keď niekto povie leto. Bosé nohy určite prispievajú k príjemnému pocitu letnej bezstarostnosti a slobody. Aj keď sa o svoje chodidlá pravidelne staráme, v letných mesiacoch im venujme osobitnú pozornosť. Po ošetrení pedikúrou v salóne alebo doma by sa mala chodidlám denne venovať starostlivosť, aby pokožka zostala jemná a zdravá. Výrobky na starostlivosť o pokožku nôh NiKEL obsahujú bylinné výťažky, ktoré zjemňujú drsnú pokožku a dodávajú vašim chodidlám pocit ľahkosti a sviežosti.

Regeneračný balzam na päty a chodidlá s bambuckým maslom a močovinou má vynikajúce výživné vlastnosti. Bambucké maslo vyživuje, zvlhčuje a močovina zjemňuje pokožku a podporuje odstránenie odumretých buniek pokožky (zhrubnutie na päte a chodidle). Ak ho budete používať denne, vaše nohy zostanú mäkké! Tento balzam je vhodný ako na starostlivosť o citlivú pokožku, tak aj na diabetickú nohu. Vstrebáva sa okamžite a nezanecháva mastné zvyšky. Pred spaním v tenkej vrstve ho naneste na čisté a suché nohy, pričom osobitnú pozornosť venujte oblastiam náchylným na tlak a tvorbe zrohovatenej pokožky. Pokojne si ho nanášajte na nohy a kolená a ruky a lakte! A užívajte si!

Kúpeľ pre nohy

rozmarín, levanduľa, marshmallow

5 dcl vody

Pre relaxáciu a dobrý pocit by bolo dobré nohám občas dopriať kúpeľ! Môžete si ho pripraviť tak, že do pol litra vriacej vody dáte lyžicu rozmarínu, levandule a marshmallow. Bylinky nechajte asi pätnásť minút odstáť, preceďte, pridajte vlažnú vodu a niekoľko kvapiek oleja NiKEL. Tento bohatý olej, ktorý rýchlo a hlboko preniká do pokožky, reguluje vlhkosť pokožky a dodáva jej pružnosť. Nohy si namočte do vane a nechajte ich desať minút vo vode. Potom si nohy a chodidlá pretrieme hrubou froté látkou a nanesieme NiKEL regeneračný balzam na nohy a päty s bambuckým maslom.

Antiperspirantný kúpeľ nôh

50 g šalviových listov

3 dcl vody

Ak trpíte nadmerne spotenými nohami, mohol by vám pomôcť šalviový kúpeľ. Jednu hrsť nasekaných listov šalvie zalejte 3 dcl vriacej vody, nechajte ju stáť asi desať minút. Preceďte a výslednú tekutinu nalejte do nádoby s trochou teplej vody - aby sa mohli nohy ponoriť. Nohy si namočte a nechajte ich desať minút vo vode. Ak sa naozaj chcete zbaviť potiacich sa nôh, používajte tento kúpeľ každý deň. Aby boli vaše chodidlá mäkké, po kúpeli si ich masírujte pomocou NiKEL regeneračného balzamu s bambuckým maslom. Kúpeľ sa používa aj proti poteniu dlaní (rovnaký postup), aj proti poteniu v podpazuší: každý večer a ráno oblasť v podpazuší pokryť na niekoľko minút.

Kalendár krásy: 5. Boj s pehami
Sedmokráska je kvetina, ktorú v máji vidieť na každej lúke. Vedeli ste, že tento jemný kvet bielych lupienkov v sebe ukrýva neskutočnú moc? Sedmokráska obsahuje bioaktívne molekuly, ktoré zabraňujú tvorbe jazvičiek a ktoré ich zosvetľujú!