Kalendár krásy: 1. Tri prvé kroky | NiKEL Cosmetics SK & CZ

Doprava zadarmo pre objednávky nad 300 €
Kalendár krásy: 1. Tri prvé kroky
V januári máme tendenciu robiť veľké rozhodnutia. Namiesto veľkých urobte tri malé, ale významné zmeny vo vašom živote.

Január je mesiac, kedy máme tendenciu robiť veeeeliké rozhodnutia, ktoré sa väčšinou topia pri prvom snehu. Tu je niekoľko malých tipov na zdravie a krásu, ktoré vám bez veľkej námahy alebo obetovania pomôžu urobiť veľa pre svoje zdravie a krásu vašej pokožky, trávenie a celkový stav tela. Tu je plán akčnej krásy na mesiac január! Samozrejme, začať môžeme aj v inom mesiaci :-)


Krok 1: detoxikácia

Možno zimné prázdniny a sviatky zanechali stopy na vašej tvári, príliš unavené oči, tmavé kruhy a koľko kíl navyše? Nič to. Zdravie sa začína a končí v tanieri. Preto je prvým krokom k zlepšeniu celkového stavu tela odstránenie toxínov z tela zdravou stravou. Je obdobie kyslej kapusty, nech sa páči, môžete si ju pripraviť aj ako šalát s prídavkom tekvicového oleja. Šalát, je to veľmi chutné a sýte jedlo, zmiešajte niekoľko druhov, pridajte nastrúhanú mrkvu, zeler, jablká a pár vlašských orechov. Dochutíme olivovým olejom, citrónom alebo jablčným octom. Do šalátu môžete pridať vajcia uvarené na mäkko (nevyhýbajte sa žĺtku, pretože je bohatý na zdravé tuky) alebo tuniaka (je bohatý na dôležité omega-3 mastné kyseliny). Na pár dní vymeňte večeru za kyslé mlieko alebo dve jablká. Odporúča sa jesť jablko každý deň, rovnako ako hovorí príslovie: „Jedno jablko denne - lekár z domu!“


Krok 2: Prebuďte trávenie

Každé ráno vypite pohár vody, v ktorej ste vytlačili jeden citrón. Môžete použiť obyčajnú vodu z vodovodu (najskôr nechajte vodu krátko tiecť). Aj keď má kyslú chuť, citrón je v skutočnosti zásaditý a prispieva k zníženiu kyslosti tela, čo je pre zdravie nesmierne dôležité. Citrón detoxikuje organizmus, má priaznivý vplyv na pokožku, stimuluje mozog a tráviaci systém, pomáha pri chudnutí. Ak spozorujete, že je vaše trávenie spomalené, pite bylinkový čaj s laxatívnym účinkom.


Krok 3: Hýbte sa

Nie je o čom veľa hovoriť. Len polhodina svižných prechádzok na čerstvom vzduchu denne bude mať na organizmus viacnásobný priaznivý vplyv. Pohyb dáva telu podporu pre lepšie učenie a sústredenie, schopnosť pracovať, udržiavať fyzickú a duševnú stabilitu a rovnováhu. Na druhej strane znížený pohyb môže viesť k zdravotným problémom, slabšej svalovej sile a pohyblivosti kĺbov, rôznym funkčným poruchám, zníženej sociálno-ekonomickej stabilite a často je sprevádzaný psychologickou labilitou a zníženou odolnosťou voči chorobám.


Udržujte svoj plán na január jednoduchý, ale zrealizujte ho. Pre začiatočníkov je najdôležitejšie - začať!

Kalendár krásy: 2. Urobte si z peelingu zvyk